repertoár / pre dospelých

Interiér

„TRI“

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Jeden dom, tri časové obdobia a tri osudy žien z jednej rodiny, z ktorých každá túži žiť život podľa svojich predstáv. Ako to však po stáročia býva, človek mieni a život mení. Námet tragikomickej inscenácie, v ktorej nechýbajú miestami až absurdné situácie, má reálny základ. Mozaikovitý príbeh prababky, babky a vnučky nemá za cieľ presne zdokumentovať historické udalosti minulého a terajšieho storočia, skôr poskytnúť individuálny pohľad na vec, skrze výseky zo života bežného a historicky „nepodstatného“ jedinca. Ideou inscenácie je pripomenutie známej skutočnosti, že žiť a prežiť nebolo a nebude nikdy jednoduché.

Hlasy ulice

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

Svetelný koncept: Haz Lighting (Laura Murguia, Lenka Balážová, Pavol Sabol)

Tanečná choreografia: HeebShe

Performance bola vytvorená pri príležitosti otvorenia festivalu USE THE CITY 2014, organizovaného projektom SPOTs a K13.

Divadelno-tanečná outdoorová performance, zasadená do netradičného priestoru kasárenského námestia, reflektuje udalosti a sekundárnu funkciu ulice ako svedka histórie, politických prevratov, ľudských osudov, dobovej estetiky a súdobého svetonázoru. Divák sa ocitá v ohnisku predstavenia a stáva sa súčasťou i pozorovateľom „príbehu ulice“, ktorá je nemým svedkom meniaceho sa sveta. Performance prevedie diváka troma historickými obdobiami: druhou svetovou vojnou, obdobím socialistického režimu a napokon porevolučným dianím, až po demokratickú súčasnosť. V kontexte premien hlavnej ulice, akcií chodcov, ktorí po nej kedysi kráčali, a autentických audio-výpovedí svedkov daného obdobia, bude zaujímavé sledovať premenu významu ulice ako verejného priestoru, ktorá v minulosti slúžila a slúži ako miesto promenády, neskôr propagandy a slobodného vyjadrenia názoru. Pri tvorbe tejto divadelno-tanečnej performance naše divadlo spolupracovalo s tanečným zoskupením HeebShe (Košice, Slovensko), skupinou Haz Lighting (Prešov, Slovensko, ktorá sa venuje osvetľovaniu architektúry a svetelným efektom v zložení – Laura Murguia, Pavol Sabol, Lenka Balážová) a Zborom sv.Cecílie (Košice, Slovensko).

C´est la vie

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

, Richard Sokol

Tragikomédia o ľuďoch, čo žijú život príliš vážne a o tých, čo ho berú až príliš vlažne... Ironicky ladená inscenácia pozostáva z krátkych mizanscén, z ktorých každá ponúka životný postoj rozdielnych (živých i mŕtvych) ľudí, ktorých spája len fakt, že obývajú jednu bytovku. Ostro kontrastné generačné, spoločenské i náboženské postoje jednotlivých obyvateľov bytov tak vytvárajú názorovo pestrý životný príbeh, ktorý, paradoxne, začína smrťou. UPOZORNENIE: Inscenácia je nevhodná pre tehotné a dojčiace ženy, lebo môže vážne ohroziť morálny vývoj plodu. Predstavenie sa neodporúča osobám citlivým na čistotu spisovného slovenského jazyka (obsahuje mnoho vulgarizmov a slangových výrazov). Inscenácia je vhodná pre osoby staršie ako 18 rokov.

Jednoaktovky

Divadlo NEON Vám ponúka krátke 30 minútové jednoaktovky vhodné na firemné posedenia, rôzne teambuildingy a oslavy. Sú nenáročne na priestor a slúžia na pobavenie diváka. Pri potrebe dlhšieho programu je možné jednoaktovky spájať.

Rodinná oslava alebo slučka

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

s

Komediálna jednoaktovka o nástrahách istej rodinnej oslavy. Na oslave narodenín sa stretávajú súrodenci, ktorí okrem rodičov nemajú spoločné hádam nič. Rôzne charaktery a vekové skupiny sa takmer z donútenia stretávajú pri spoločnom stole a pod vplyvom alkoholu (prítomnom na každej slovenskej rodinnej oslave) dochádza k odhaleniu ich osobných životných prehier.

No comment

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Čierna komédia o tom, ako sa problémy niekedy vyriešia samé od seba. Dej komediálnej jednoaktovky s absurdnými prvkami prezentuje krátky výsek zo života podnikavých manželov, ktorí nešťastnou náhodou zrazia autom neznámeho muža. Nešťastná udalosť a „mŕtvy muž v kufri“ roztočia kolotoč absurdných situácií, ktoré nakoniec vedú k nečakane šťastnému koncu.

Aj jahňa môže zabiť

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Vtipná Jednoaktovka s prvkami čierneho humoru a dávkou absurdity na motívy poviedky Roalda Dahla s rovnomenným názvom. Dej príbehu sa odohráva v jednej domácnosti policajta Patrika, ktorého tehotná manželka Mary vyrieši manželovu neveru veľmi netradičným spôsobom.

Gurmán

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Krátka divadelná forma na motívy poviedky Roalda Dahla s rovnomenným názvom. V centre pozornosti vystupujú dvaja snobskí someliéri Brat, pán Schofield, jeho mladučká dcéra Louise a absurdná stávka o jej ruku.

Exteriér

Divadlo NEON Vám ponúka krátke 30 minútové jednoaktovky vhodné na firemné posedenia, rôzne teambuildingy a oslavy. Sú nenáročne na priestor a slúžia na pobavenie diváka. Pri potrebe dlhšieho programu je možné jednoaktovky spájať.

COR

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

Pohybová performance bez slov prezentujúca, ako sám názov napovedá (COR – po latinsky SRDCE), evolúciu jednej lásky. Komunikatívna pohybová performance s komickými prvkami mozaikovo dokumentuje banálne i výnimočné výseky zo života jedného páru, od jeho optimistických začiatkov cez tienisté peripetie počas jeho trvania. Svojim obsahom je blízka každému divákovi, svojou nonverbálnou a zrozumiteľnou pohybovou formou vhodná do každého priestoru. (vhodná do interiéru i exteriéru)