repertoár / pre deti

Interiér

Kráľovstvo snov

Trvanie: 45 min

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

Úsmevný príbeh pre malých i veľkých o putovaní siroty Janky, ktorá sa ocitne v čarovnom a magickom Kráľovstve snov, na mieste, kde sa robia a rodia sny. Počas svojho putovania sa stretáva s obyvateľmi tohto neobvyklého kráľovstva a pomáha im prekonať úskalia, ktoré im pripravila zlá kráľovná Nočná mora.

Rozprávka o ľadovom kráľovstve

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

ozprávkový príbeh o tom, ako bystrý um víťazí nad pýchou a klamstvom. Pyšný princ Cencúľ II. Mrazivý s Ľadom, svojim bystrým sluhom, vydal sa na cestu plnú nástrah a prekážok, aby splnil želanie princeznej Vločky a mohol sa tak uchádzať o jej ruku.

Želanie

Trvanie: 30 min.

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

Úsmevný príbeh o zaľúbenom mladíkovi Petrovi, ktorý hľadá svoju stratenú lásku, princeznú Krasolínu. Podarí sa mu zachrániť ju z rúk hrôzostrašného Obra? Dokáže zdolať všetky prekážky?

Dračia princezná

Predstavenie je vhodné pre deti od 4 rokov

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Pozývame Vás do rozprávkového sveta plného čarovných bytostí, do kráľovstva, ktorému múdro a spravodlivo panuje staručký kráľ. Dobrý kráľ má však rozmaznaného a pyšného princa Sebamila, ktorého viac ako panovanie bavia plesy, bály a nové šaty. A tak, keď nastane čas, aby princ Sebamil nastúpil na trón a prevzal korunu, rozhodne sa múdry kráľ udeliť synovi príučku a vyšle ho do podhradia za popletenou a  zábudlivou bosorkou Mágiou. A tá mu aj so svojimi dvoma pomocníkmi hovoriacimi havranmi z ktorých si jeden myslí, že je pes, dokáže, že krása, veru nie je všetko.

Exteriér

Interaktívne divadelné predstavenia pripravené špeciálne do priestorov exteriéru. Dieťa/divák aktívne participuje na vytváraní a posúvaní deja predstavenia (zapája sa do súťaží, rieši hádanky a pod.) do jeho zdarného konca.

Rozprávková galaxia alebo Rozprávkovo

Trvanie: 30 – 40 minút (závisí od spolupráce detí)

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Interaktívne predstavenie, ktoré vťahuje dieťa priamo do deja. Divák je aktívnym spolutvorcom príbehu a svojim pričinením (riešením problémov, úloh, hádaniek a súťaží) spoluvytvára predstavenie. Známe i menej známe rozprávkové bytosti prevádzajú detského diváka čarovným Rozprávkovom v ktorom môžu stretnúť Červenú čiapočku, zlého vlka, Snehulienku a dokonca sa stať jedným zo siedmych trpaslíkov.

Strašne nestrašné strašidlá (verzia pre staršie deti)

Trvanie: 25 min (verzia pre mladšie deti), 40 min. (verzia pre staršie deti)

Scenár a réžia: Zuzana Dovičáková

Hudba: Jozef Ivan

Hlavnými hrdinami tohto interaktívneho veselého predstavenia sú Mátoh Lesný a hornádsky vodník Ďoďo, ktorí sa rozhodli zavesiť svoje strašidelné remeslo na klinec. Deti sa už dnes totiž ničoho neboja, sú veľmi odvážne a tak väčšina ich strašidelných kolegov prestala strašiť a našla si iné uplatnenie. Niektoré strašidlá napríklad začali pracovať v hypermarketoch ako strašníci, teda, strážnici a napríklad taký Drakula je zamestnaný na transfúznej klinike v nemocnici. Rozhodnú sa Mátoh Lesný a vodník Ďoďo taktiež opustiť svoje povolanie a pôjdu cestou svojich kolegov? Zostanú verní strašeniu? Čo s nimi bude?